Buxhetimi me Pjesëmarrje në Rajoni Administrativ Nr. 3

Bashkia Korçë, në kuadër të programit “Bashkia për qytetarët”, ka filluar proçesin e përgatitjes së projektbuxhetit për vitin 2017.

”Buxhetimi me Pjesëmarrje”, ju ofron mundësinë për të vendosur së bashku me pushtetin vendor qytetarëve dhe banorëve të komunave të bashkisë së madhe në Korçë, të thonë fjalën e tyre dhe të votojnë për prioritetet, të cilat ata i konsiderojnë më të rëndësishme në lagjen apo komunën ku banojnë.

Në takimin e hapur që do të zhvillohet me banorët  e Rajonit 3 (lagjet 6,7,8,9,17,18) do të kemi mundësinë për të diskutuar mbi Projekt Buxhetin e Investimeve për vitin 2017.

Ju mirëpresim: Ditën e Martë, Dt.06.12.2016, Ora:1800, Vendi i Takimit: Qendra e Moshës së Tretë në Rr. ”Xh. C. Lubonja”.

Buxhetimi me Pjesëmarrje në Rajoni Administrativ Nr.2

Në takimin e hapur që do të zhvillohet me banorët  e Rajonit 2 (lagjet 4,5,13,14,15,16) do të kemi mundësinë për të diskutuar mbi Projekt Buxhetin e Investimeve për vitin 2017.

Ju mirëpresim: Ditën e Hënë, Dt.05.12.2016, Ora:1800, Vendi i Takimit: Bar ”X Blu” në L.13, Rr. ”Kiço Drenova”.

Buxhetimi me Pjesëmarrje në Njësinë Administrative Voskopojë

Në takimin e hapur që do të zhvillohet me banorët  e Njësisë Administrative Voskopojë do të kemi mundësinë për të diskutuar mbi Projekt Buxhetin e Investimeve për vitin 2017.

Ju mirëpresim: Ditën e Premte, Dt.02.12.2016, Ora:1400, Vendi i Takimit: Lokali “Vëllezërit Bardhi” në qendër të fshatit Voskopojë.

Njoftim

REPUBLIKA E SHQIPËRISË

BASHKIA KORÇË

Nr.____.prot Korçë më ____/____/2016